Výsluhové dôchodky

» Publikované: 20. september 2011   » Počet reakcií: 0   » Prečítané 2659x

Dnes len veľmi kratučko. Dúfam, že o to hlasnejšie.

Problém netreba predstavovať, každý sa s témou, ktorá doslova zľudovela, stretol. Napriek tomu je nutné pripomínať, že v tejto krajine existuje veľa nespravodlivostí, no tejto sa nevyrovná snáď nič.

Štát, ktorý hospodári už 19. rok s deficitom, vypláca ľuďom v produktívnom veku doživotnú rentu. Politika výsluhových dôchodkov je neopodstatnená. Policajt alebo vojak odpracuje vo svojom rezorte určitý počet rokov a hoci je vo veku, kedy ešte nie je fyzicky ani psychicky opotrebovaný, dostáva tzv. výsluhový dôchodok. Dokonca bez ohľadu na to, či ďalej pracuje alebo nie. Ak je potrebné policajtov a vojakov sociálne motivovať, môže to štát urobiť v rámci finančných možností štátu cez vyššie platy. Otvorme diskusiu, či si zaslúžia lepšie ohodnotenie za riziko, ktoré podstupujú. Len už konečne zastavme bezprecedentné zvýhodňovanie jednej skupiny obyvateľstva na úkor ostatných.

Téma výsluhových dôchodkov je ľahko čitateľná, zrozumiteľná, jednoznačná. Dovolím si tvrdiť, že väčšina Slovákov sa so mnou stotožňuje. Prečo teda politici nevykonajú nápravu v tomto systéme a neodstránia túto absurdnú pozitívnu diskrimináciu? A vlastne, dokedy sme ochotní tolerovať takýto závažný nezmysel? Myslím, že aj výsluhové dôchodky sú problémom, ktorý dokazuje, akí sme povrchní a pasívni. Je málo takých tém, s ktorými sa verejnosť tak jednoznačne stotožní. Stačí si len uvedomiť, že ide o naše peniaze. Lenže u nás je modernejšie nadávať plošne napríklad na všetky na úradníčky, ktoré „sedia na zadkoch, nič nerobia a sú platené z našich daní“. Mnoho úradníčok je však schopných a kompetentných. Tak ako mnoho policajtov a vojakov vo výsluhe je plne schopných zarobiť si peniaze. Zhodou okolností, úradníčky zväčša zarobia menej, než bývalý policajt a vojak dostane od štátu ako výsluhový dôchodok. NEPOCHOPITEĽNÉ.

Karma +
Karma -
Karma: 24
NOVÉ Ak chcete pridať komentáre, tak sa musíte prihlásiť alebo zaregistrovať.

Peter Bologa

Patrím medzi pätinu najbohatších ľudí na Zemi a medzi tri pecentá najbohatších ľudí, ktorí kedy žili na našej planéte. Ak aj Vy, tak si budeme rozumieť.
Peter Bologa
  • Moje blogy
  • Ďalšie príspevky na HNblogy
HNonlineFinWebHNporadňaHNkomentáreHNstyleHNtvStratégieHNonline+
Ekonomika
Slovensko
Svet
Šport
Online rozhovor
Správy zo sveta financií
Komentáre a analýzy
Investície
Svet akcií
Rozhovory
Téma týždňa
Rebríčky
Trhy online
Opýtajte sa odborníka
Staňte sa poradcom
On-line rozhovory
Servisné prílohy
Komentáre
Dnes píše
Top blogeri
Blogy
Karikatúry
Kultúra
Auto-moto
Digitál
Cestovanie
Gastro
Móda
Víkend
Prečo nie?!
Rozhovor týždňa
Digitest
Success story
Nájdite si prácu s HN
Porota hntv
Glosár
Aktuálne videá
Správy
Rozhovor mesiaca
Fórum
Analýzy
Hodnotenie
Prieskumy
Marketér
Dia.sk
HNreality
ECOPRESS a.s.
Seberíniho 1
P. O. BOX 35
820 07 Bratislava (mapa)
Predplatné
Práca u nás
iHNed.cz
Kontakt
HNcluby
HNkonferencie
HNsemináre
Inzercia
Online inzercia
AIMmonitor
RSS kanál Hospodárske noviny na Facebooku Hospodárske noviny na Twitteri Hospodárske noviny na LinkedIn Hospodárske noviny na Google Plus Hospodárske noviny v AppStore YouTube kanál Hospodárskych novín Verzia stránok pre mobilné zariadenia SMS predplatné Hospodárskych novín Pošlite nám krátku správu
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a dát je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona